HAKKIMIZDA

Botafarma Sağlık ürünleri 2010 yılında Bitkisel ve doğal ürünler pazarında faliyet göstermek üzere Samsun’da kuruldu.
Şirketimiz kuruluş felsefesine uygun olarak yüzyıllardır hastalıklara karşı iyileştirici ve koruyucu etkisi bulunan bitkisel ve doğal kaynaklı hammaddeleri güncel bilimsel eczacılık teknolojileri ile buluşturarak mevzuatlara uygun olarak tıbbın ve insanlığın hizmetine sunarak geçmişten geleceğe bir köprü kurmak amacıyla faliyetlerini sürdürmektedir.

Bu çerçevede oluşturduğumuz eczacı, doktor, kimyager, biyolog ve ziraat mühendislerinden oluşan Ar-Ge ekibimiz ile birlikte özelikle bitkisel ve doğal kaynaklı hammaddelerin üretimi, analizi ve bitmiş ürüne dönüştürülmesi amacıyla çalışmalarımızı sürdürmektedir.
Ar-Ge ekibimiz tarımsal üretim sürecinden başlayarak ürünün rafa girene kadar gerekli tüm üretim süreçlerini uluslararası standartlara uygun bir şekilde tamamlanması için gerekli bütün çalışmalarını yürütmektedir.
Bu çalışmalar sırasında üniversitelerin ilgili bölümlerinden danışmanlık hizmetleri alınmakta ve ilgili kurum kuruluşlar ile ortak projeler yürütülmektedir.

Şirketimiz , Ecza ve Eczacılık ürünleri olarak;
Likit (şurup), tablet, krem, pomat, sert kapsül, yumuşak kapsül, saşe formlarında takviye edici gıdalar, bitkisel ürünler, vitamin, mineral, bitkisel kozmetik ve CE belgeli (Tıbbi Cihaz )ürünlerde fason üretim yapmaktadır.
Fabrikamız 1800 m2 kapalı olmak üzere 3600 m2 alanda sektörün ihtiyacı olan GMP, HACCP, CE belgeli ürün standartlarında seri üretim yapabilme kabiliyetine sahiptir.